Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi


    Bizce Sarıkamış’ta kaymanın keyfi başka bir yer de yok. Erciyes ve Palandöken’e yapılan dev yatırımlara rağmen Sarıkamış Kayak Merkezi’nin yeri başka çünkü;

– Dünyada kaymak için en iyi yer olarak geçen Alpler’de görülen kristal kar bir tek burada var

– Dolayısı ile snowboardcuların ve offpistçilerin rüyası

– 141 gün bu kar yerde kalıyor – Pistler sakin ve sizin…

– Hava her zaman açık; hatta Türkiye’nin en çok güneş alan yerlerinden. Hava nedeniyle gidip de kayamama şansı çok düşük

– Pistlerde buzlanma Halley’ın dünyaya yaklaşması kadar nadir

– Pisti çevreleyen müthiş çam ormanları harika manzaralar sunuyor.

Üstelik bu keyif için ne çılgın paralar veriyorsunuz, ne de kuyruk bekliyorsunuz. Teleski, yeme içme fiyatlarını aşağıda anlatacağız. Sarıkamış harika bir kayak keyfi için fahiş fiyatlar ödemeden kayak tatili yapabileceğiniz mütevazi bir “kayak kasabası”.

Kayak merkezi yerine kayak kasabası dedik çünkü burası birisinin boş bir dağa bakıp, buraya bir tesis kurarsak para kazanırız demesiyle yoktan var edilmiş bir yer değil. Sarıkamış ilçesi ve köyleri ile kayak merkezinden çok önce yeşermiş gerçek bir kasaba. Dolayısı ile Sarıkamış’taki restoranlar, marketler turistlerden çok yerel halkın gittiği gerçek hayatın içinden yerler.

Kayak kasabası dememizin diğer bir sebebi de Uludağ, Palandöken ya da Erciyes gibi kayak merkezlerine göre son derece mütevazi oluşu. Dolayısı ile lüks kayak tatili arayanları eğlence aktivitelerinin, gece hayatının ve kalibredeki otellerin noksanlığı sebebiyle kesmeyecektir. Saat 5 olup teleski durduktan sonra yapılacak hiçbir şey yok! Bütün bunlara rağmen popülerliği hızla artıyor. Özellikle Doğu Ekspresi ve Kars‘a olan büyük ilgi sayesinde Sarıkamış da radara girdi. Bir kere burayı keşfedenler, seneye eşi dostu da kapıp geliyor.

Elbette herkesin zevki kendine ama beklentisi mükemmel kar, sakin pistler ve teleskiler, güzel doğa ve muhteşem kristal karda kayak & snowboard keyfi olanları Sarıkamış’ın hayli hayli tatmin edeceğini düşünüyoruz.