Kar's otel

Kar's otel


    Türkiye'nin ilk 10 oteli arasına girmeye hak kazanmış olan Kar's Otel, eski bir Rus binasıdır. Otelin dizaynı sade, şık ve lux bir dizaynla oluşturulmuştur.  Lobiden odalara, banyolardan oda isimlerine kadar detaylı bir çalışmanın sonucu tamamlanmıştır.

6 standart oda ve 2 suit odanın her biri adlarını Kars'ın tarihi ilçelerinden ve Aras Nehri'nden almıştır. En romantik oda Aras Odası, suit oda olup, Kars'ın soğuk ve karlı günlerinde şömine keyfini yaşamanız için sıcacık bir ortam sunuyor.

Tarihe bakan oda balkonu ile yazın keyifli vakitler geçirip kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Gezip Görülecek Yerler

Sarıkamış Kayak Merkezi'nden Ani Antik Kenti'ne, Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı'na benzersiz bir tatil için bizi arayın... Sarıkamış Kayak Merkezi Sarıkamış Kayak Merkezi, Sarıkamış ilçe merkezinin güneydoğusunda yer almaktadır. 2634 m yüksekliğindeki merkez Kars'a 55 km. mesafede Çamurlu dağdadır. Çamlar arasında toplam 12 kilometreyi bulan 5 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe'nin muhteşem bir doğal güzelliği vardır. Cıbıltepe'nin kristal karla kaplı olması ise onu kayakçılar açısından daha cazip hale getirmektedir. Ulaşım, Sarıkamış Kayak Merkezi Kars hava alanına 50 km, uzaklıktadır. Kayak tesislerine hava alanından otobüsle ulaşmak mümkündür. Şehir merkezinden kayak tesislerine ulaşım özel araçlarla mümkündür. Ani Antik Kenti Tarihi Katolik çağa dayanan Ani Antik Kenti’ne tam anlamıyla kiliseler ve manastırlar kenti denebilir. Çok büyük olan bu tarihi yapılar, geçmişi zihinlerinde canlandırarak ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatmaktadır. Ani Katedrali, Havariler Kilisesi, Gagik Kilisesi, Aziz Krikor Kilisesi ve Bakireler Manastırı görülmesi gereken yapılardır. Dünyada benzeri olmayan bu antik kentte, fotoğraf severler büyülü ve etkileyici fotoğraflar çekebilirler.

    Kar’s Otel, istendiği takdirde bu yerlere özel araçla ulaşım imkanı sağlamaktadır. Çıldır Gölü Van Gölü’nden sonra Türkiye’nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü, yazı yeşil ve huzurlu manzarasıyla karşılarken, kışın tamamen buzla kaplanıp üzerinde taze balık yeme keyfini yaşatmaktadır. Deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan gölün en derin noktası 42 metredir. Kışın buz tutan gölde kalın buz tabakası kırılarak balıkçılık yapılmaktadır. İster yaz, ister kış olsun; Çıldır Gölü ziyaretçilerine doğayla iç içe olmanın verdiği huzurla keyifli saatler vaat ediyor. Dogubeyazıt Genellikle Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı ve Beyazıt Camii gibi güzellikleriyle anılan Doğubeyazıt, Ağrı'ya bağlı bir ilçedir. Yakın konumu itibariyle Kar's Otel müşterileri bu güzel ilçeyi görme şansını da yakalayabilirler. Geçmişi Urartulara kadar dayanan Doğubeyazıt, mutlaka görmek isteyeceğiniz tarihi bir dokuya sahip.